top of page
psychoterapia par i małżeńska

Psychoterapia par i małżeńska Katowice lub online

 

W terapii par skupiam się przede wszystkim na  wzajemnej relacji łączącej partnerów. Wierzę głęboko, że ludzie dobierają się w pary kierując się świadomymi, ale też i nieświadomymi motywacjami. Nie wypowiedziane potrzeby i narastająca  frustracja  stają się przeszkodą do wspólnego życia i budowania świadomej i zdrowej relacji. Pomagam  zrozumieć partnerom sytuację w jakiej się znajdują, oraz pokazuje co zrobić, żeby dokonać zmiany rzeczywistości.

Najczęściej kryzys pojawia się w związku  kiedy : 

 • pojawiają się dzieci 

 •  jedna ze stron przechodzi trudną sytuację zawodową

 •  zapada decyzja o zmianie zamieszkania 

 •  nadchodzi przejście na emeryturę

 •  usamodzielnie się dzieci

 •  pojawiają się stresujące sytuacje życiowe 

 •  partnerzy oddalają się od siebie

 •  pojawia się " cisza" w związku

 •  wystąpiła zdrada

 • rutyna, zobojętnienie, chęć odejścia, myśli o rozstaniu

 • powtarzające się, nierozwiązane konflikty

Psychoterapia par pomaga zrozumieć mechanizmy odpowiedzialne za to co dzieje się w związku. Jest to moment, żeby  zobaczyć różne procesy, jakie zostały zakotwiczone w relacji.  Jako terapeuta pokazuję również jak wzorce rodzinne i doświadczenia partnerów mają olbrzymi wpływ na codzinne zachowania i niewypowiedziane potrzeby w stosunku do partnera, które często są źródłem konfliktu i trudnych emocji. 

Gabinet psychoterapii Katowice to przestrzeń gdzie możecie rozpocząć od nowa wspólny dialog.

Jak wygląda terapia par ?

Terapia par polega na rozmowie, pomiędzy osobami będącymi w związku oraz psychoterapeutą. Poruszane są tematy, które para uznaje za ważne.

Rolą terapeuty jest zidentyfikowanie trudności oraz obszarów będących potencjałem do zmiany, jak również wsparcie każdej z osób i relacji jako całości.

Najczęstszym tematem jest praca na sesjach ułatwiająca komunikację parze. Terapeuta odsłania przed uczestnikami co takiego się wydarza, że mimo dobrych chęci, proces komunikacji nie spełnia oczekiwań żadnej ze stron.

Para mam możliwość nauczenia się dbania o swoje intencje i potrzeby i komunikowania ich w sposób niekrzywdzący drugiej strony.

Kolejnym częstym tematem sesji terapeutycznych jest wątek dotyczący kontynuowania związku. Spotkanie na sesji razem z terapeutą daje możliwość odkrycia czy i co sprawia, że osoby są ze sobą w związku, co sprawia, że pojawiają się myśli o odejściu z relacji.

Czasami jest to moment na zbudowanie nowej relacji na nowych potrzebach i oczekiwań wobec związku.

 

Sesje terapeutyczne par odbywają się najczęściej co dwa tygodnie i trwają 60 minut. 

Proces terapeutyczny wymaga czasu i pracy jej uczestników nad zmianą nie tylko indywidulaną ale również nad postrzeganiem siebie nawzajem i wspólnej relacji.

 Spotkanie w  gabinecie psychoterapii /psycholog w Katowicach da Ci możliwość wyrazić swoje obawy i wątpliwości związane z relacją partnerską lub małżeńską w bezpiecznej przestrzeni.

 

Gabinet - terapia dla par Katowice
Katowice 40-035
ul. Warszawska 10, pokój 39
5 minut pieszo od Dworca PKPGabinet - terapia online

 

Nie bójcie się zgłosić o pomoc do psychoterapeuty czy psychologa - do gabinetu w Katowicach lub online

bottom of page