top of page

Odwaga spojrzenia sobie w oczy


To co najtrudniejsze w naszym życiu to umiejętność zgłębienia własnego strachu . Spojrzenie we własne oczy i staniecie na przeciw wszystkim swoim lękom i strachom. Najczęściej są one tylko wytworem naszej wyobraźni albo też narracja którą byliśmy karmieni przez całe nasze życie. Strachy , lęki w naszym życiu czekają na uzdrowienie. Czekają aż będziesz miała odwagę zaglądnąć do lochu gdzie zostały zamknięte, żeby zostały zaakceptowane, nazwane i mogły odejść. Nie można uzdrowić tej części siebie która odczuwa lęk czy strach jeśli boimy się się z nią skonfrontować.

Jest takie piękny cytat z książki " Tańcząca z wilkami"

......."Niech twój strach wyjrzy z ciemności i cię ukąsi, żebyś miała to już za sobą i mogła się posuwać dalej. Przezwyciężysz to. Strach minie. Lepiej, żebyś wyszła mu naprzeciw, poczuła go i pokonała, zamiast mieć w nim wieczną wymówkę."

Stanięcie oko w oko ze sobą to poczucie wielkiej siły i akceptacji wszystkiego co żywe w Tobie. Proces terapeutyczny daje taką możliwość bycia ze sobą w bezpiecznej przestrzeni w asyście osoby, która wie jak uzdrowić zalęknioną i potrzebująca akceptacji cześć Ciebie.

Dbaj o każdą cząstkę siebie :)

Wyróżnione posty
Sprawdź ponownie wkrótce
Po opublikowaniu postów zobaczysz je tutaj.
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page