Krzywda - nieświadoma pielęgnacja ?

Bardzo często w naszym życiu dochodzi do rozpamiętywania krzywdy najczęściej dotyczy to tematyki naszego dzieciństwa . Rozpamiętywanie tego jako mało dostaliśmy od rodziców lub jak zostało się przez nich skrzywdzonym. Taki sposób myślenia pozwala poradzić sobie bardzo często z poczuciem winym za własną niezdarność, porażkami lub niebraniem odpowiedzialności za własne decyzje . Takie błędne koło wymaga uświadomienia sobie niejawnej motywacji dla której chcemy podtrzymać poczucie krzywdy. Ważną role w całym tym procesie odgrywa potrzeba bezpieczeństwa i akceptacji - uczucia, które ukrywają się za krzywdą są trudniejsze do zniesienia od samej krzywdy. 

To trwanie w zranieniu można dostrzec i zmienić tylko wówczas gdy ma się motywację i chęć do rozwoju .  Do czego z całego serca zapraszam :) 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Wyróżnione posty

Bycie buntownikiem z decyzji !

August 1, 2019

1/1
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2016 by Joanna Muszak Katowice - Śląsk. Wszystkie prawa zastrzeżone

psychoterapia/terapia par/terapia indywidualna/life coaching/coaching biznesowy

  • facebook-square
  • youtube-square

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz ​zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w ​Polityce Prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone Joanna Muszak-Rozkrut | Psycholog Katowice - Śląsk